Uczestnicy 35. edycji wydarzenia pobiegną dla Roksany Siódmak, która bohatersko walczy z nowotworem choć ma zaledwie 9 lat.

Jest pogodną, energiczną, miłą dziewczynką, która jak każda jej rówieśniczka kocha zabawę lalkami i pluszakami. Uwielbia rysować konie i jednorożce. Lubi śpiewać i tańczyć. Marzy o własnym koniu i jeździe konnej oraz o dalekich podróżach. Pomimo choroby odnosi duże sukcesy w nauce. Jest dwukrotną laureatką konkursu Ogólnopolskiego „Olimpusek”.

W grudniu 2017 r. zdiagnozowaniu niej nowotwór nerwów wzrokowych. Przeszła dwie operacje ratujące życie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest po rocznym cyklu chemioterapii pod opieką Centrum Onkologii i Hematologii „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Leczenie jest długoterminowe. Choroba powoduje utratę wzroku co ogranicza ją w funkcjonowaniu w życiu codziennym i w realizacji swoich pasji.

Wspieraj

Wszelkie darowizny można kierować na konto fundacji:

„Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
Bank Millenium nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Tytuł przelewu: ROKSANA SIÓDMAK

Warto pomagać

– 8 lat temu zdecydowałem, by część opłaty startowej przekazywana była na cel charytatywny – mówi burmistrz Marek Długozima  i dodaje – Cieszę się, że co roku w tym szczególnym dniu biegniemy, by na sportowo pożegnać stary rok i co równie ważne pomóc potrzebującym. Wierzę, że w tym roku pobijemy kolejny rekord i zbierzemy taką kwotę, która wesprze leczenie małej dziewczynki i pozwoli spełnić jej marzenia. Zbiórkę dla Roksany rozpoczęliśmy już podczas  Siatkarskiego Turnieju Charytatywnego, który odbył się 11 maja w hali sportowej przy ul. Kościelnej. Ufam, że rekordowa liczba uczestników biegu pozwoli zebrać jeszcze rekordową sumę dla Roksany.