Biegniemy dla małej Oliwii

Po raz kolejny Biegowi Sylwestrowemu towarzyszyć będzie wymiar charytatywny. Część kwoty w ramach opłaty startowej zostanie przekazana na pomoc dla małej Oliwii.

 
 
Oliwia Ciura ma 16 miesięcy i jest mieszkanką Trzebnicy. Dziewczynka, tuż po urodzeniu, przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Operacja, mimo iż przebiegła pomyślnie, pozostawiła po sobie ślady m.in. częściowy niedowład w dolnej części ciała, obustronne stopy końsko-szpotawe oraz zaburzenia czynności pęcherza moczowego (jest stale cewnikowana co 4 godziny z przerwą nocną). Dziewczynka wymaga ciągłej rehabilitacji. W tej chwili ćwiczenia odbywają się cztery razy w tygodniu i możliwe są tylko w ramach opieki komercyjnej, ze względu na zbyt długi czas oczekiwania na zabiegi w ramach NFZ.
 
Oliwia jest również pod opieką wielu specjalistów: urologa, nefrologa, neurologa, neurochirurga, ortopedy, gastrologa, audiologa, kardiologa, okulisty i radiolog. Niestety, nie wszystkie wizyty odbywają się w ramach NFZ, większość, ze względu na szybsze terminy, rodzice muszą umawiać w sektorze prywatnym. Oliwia jest niezwykle pogodna, wesoła i uśmiechnięta. Widać znaczne postępy w procesie jej leczenia. Zgromadzone środki pozwolą na dalsze leczenie i rehabilitację, zakup materiałów medycznych i sprzętów ortopedycznych, a w przyszłości umożliwią udział w turnusach rehabilitacyjnych.
 
Możesz również pomóc wpłacając środki na konto Fundacji:
„Zdążyć z Pomocą” z siedzibą w Warszawie
nr subkonta 40309 Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994