Spotkanie ze sponsorami 34. Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy

Na poniedziałek 4 lutego zaplanowane zostało tegoroczne spotkanie ze sponsorami, którzy wsparli finansowo organizację 34. Ulicznego Biegu Sylwestrowego. Burmistrz Marek Długozima zgodnie z wieloletnią tradycją powitał zaproszonych przez siebie gości w Urzędzie Miejskim.

▶ Od siedmiu lat część opłaty startowej przekazywana jest na cel charytatywny. W tym roku wsparliśmy Marcina i Przemka Kolczaków z Jaźwin, którzy potrzebują specjalnego auta do transportu osób niepełnosprawnych.

W spotkaniu wzięli udział także dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Barbara Smaś oraz naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, którzy również byli zaangażowani w organizację biegu. Spotkanie stanowiło okazję, aby złożyć podziękowania wszystkim darczyńcom zaangażowanym w trzebnicki Bieg Sylwestrowy. Nie zabrakło także rodziny Państwa Kolczaków z synami Przemysławem i Marcinem, dla których przeznaczona była zbiórka charytatywna. Spotkanie zainaugurowała krótka prezentacja omówiona przez Jakuba Szurkawskiego, podsumowująca wydarzenie w liczbach. Następnie głos zabrał gospodarz spotkania Burmistrz Gminy Trzebnica, który podziękował sponsorom za ich udział w 34. Biegu Sylwestrowym, a także kontynuowanie współpracy. Podkreślił, jak bardzo sponsorzy przyciągają uczestników biegu i podnoszą prestiż imprezy. Ponadto odciążają finansowo gminę w przygotowaniach wydarzenia na tak wielką skalę. Z kolei sponsorom Bieg Sylwestrowy pozwala zaprezentować się lokalnie i pozytywnie utrwalać markę. Burmistrz sięgnął pamięcią do początków imprezy:

Uliczny Bieg Sylwestrowy to jedna ze sztandarowych imprez trzebnickich, przyciągająca od lat wielu biegaczy z całej Polski i nawet spoza jej granic. Pierwszy bieg rozegrano na dystansie 20 km, a już od drugiego roku wprowadzono obowiązujący do dziś dystans 10 km. Przebieg trasy nieznacznie zmodyfikowano, aby na blisko 5-kilometrowej pętli kibice mogli dłużej dopingować sportowców. Od zawsze główny bieg wzbogacany jest o organizację biegów dodatkowych na krótszych dystansach – biegu rodzinnego oraz biegu dla dzieci i młodzieży w rożnych kategoriach wiekowych – powiedział burmistrz i podkreślił jeszcze jeden ważny aspekt imprezy.

Dokładnie 7 lat temu zdecydowałem, że oprócz wymiaru sportowego rywalizacja będzie mieć jeszcze jeden, o wiele głębszy wymiar – charytatywny. Pragnąłem, aby wejście w Nowy Rok łączyło szampańską zabawę z pomaganiem osobom w potrzebie, a przyjemne – z pożytecznym. W przypadku Biegu Ulicznego 10 zł od każdorazowej opłaty startowej przekazywane jest na wybrany, szlachetny cel. Pierwszy raz wsparliśmy Fundację Jaśka Meli „Poza horyzonty” i małego Jasia Szopę. Następnie co roku przekazywaliśmy datek finansowy wspierając zarówno fundację Alicji Chybickiej „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, jak i prywatnym osobom w potrzebie – Ignasiowi Szlęzakowi, Szymonowi Bisadze, Kai Bajewskiej oraz Piotrowi Marczakowi. W sumie, dzięki Państwa zaangażowaniu w organizację biegu oraz dzięki wszelkiemu wsparciu dla Gminy Trzebnica, przez ostatnie siedem lat przekazaliśmy na cele charytatywne 130 124,60 zł. Ostatni 34. Uliczny Bieg Sylwestrowy poświęcono pomocy rodzinie Państwa Kolczaków obecnym dziś na sali, dlatego pozwolę sobie złożyć podziękowania za wsparcie finansowe i szczodrość nie tylko w imieniu własnym, ale też wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim w imieniu obdarowanej rodziny, dla której wasze zaangażowanie i finansowe wsparcie oznacza nową jakość życia i opieki nad chorymi synami – powiedział burmistrz.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie każdemu z uczestników indywidualnego podziękowania wraz z okolicznościowym medalem i pakietu z koszulką startową, włącznie z podziękowaniem dla Sponsora Strategicznego firmy TARCZYŃSKI S.A. oraz Sponsora Głównego – BANKU POLSKIEGO PKO.

▶ W imieniu Elżbiety i Jacka Tarczyńskich z firmy Tarczyński S.A. – sponsora strategicznego biegu, podziękowania odebrał Przewodniczący Rady Nadzorczej Edmund Bienkiewicz.
▶ Burmistrz Marek Długozima wręczył podziękowania m. in. Andrzejowi Łoposzce z PKO Banku Polskiego – sponsorowi głównemu.