Biegniemy dla Kai Bajewskiej

Jak co roku 10 zł z każdej opłaty startowej zostanie przekazane na cel charytatywny. Tegorocznym beneficjentem biegu jest Kaja Bajewska.

 

Już po raz 5. Biegowi Sylwestrowemu towarzyszy wymiar charytatywny. Tym razem uczestnicy 32. już edycji wydarzenia pobiegną dla małej mieszkanki Gminy Trzebnica – Kai Bajewskiej.

Kaja w październiku skończyła 10 lat. Jest pogodną, radosną, odważną i ciekawą świata dziewczynką. To prawdziwa wojowniczka – od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą jaką jest holoprosencefalia (małogłowie), a także z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym (MPD), epilepsją i wadą wzroku.

5 lat temu zdecydowałem, by część opłaty startowej przekazywana była na cel charytatywny- mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje –  Wyjątkowa atmosfera biegu oraz jego szczególny termin – na przełomie starego i nowego roku sprawia, że możemy wejść w nowy rok ze świadomością pomocy drugiej osobie, co tworzy piękną symbolikę i daje konkretne wsparcie finansowe osobom, które potrzebują tego w codziennej walce o zdrowie. W tym roku zebrane środki pomogą młodej mieszkance naszej gminy – Kai Bajewskiej.
Na zaproszenie burmistrza, w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z Kają i jej rodzicami – panią Elwirą i Kamilem Bajewskimi. W spotkaniu uczestniczył również naczelnik Wydziału Promocji – Jakub Szurkawski oraz kierownik ds. sportu z Gminnego Centrum Kultury i Sportu – Małgorzata Moskwa, jednocześnie przyjaciółka rodziny Państwa Bajewskich. Rodzice dziewczynki opowiedzieli dokładnie o swoich codziennych zmaganiach oraz trudnościach związanych z niepełnosprawnością córki. Burmistrz zaproponował, że poza przekazaniem kwoty zebranej z części opłaty startowej od zawodników tegorocznego biegu, przekaże również voucher na basen, ponieważ w zakres zajęć rehabilitacyjnych Kai wchodzą także ćwiczenia w wodzie.

 

Kaja chodzi do Ośrodka Rewalidacyjnego przy Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy. We wrześniu tego roku przeszła operację fibrotomii (uwolnienia przykurczów mięśniowych). Nie ma żadnego lekarstwa na jej chorobę. Jedyną metodą walki z nią jest intensywna, codzienna rehabilitacja.
– Pomimo swojego wieku jeszcze nie potrafi samodzielnie usiąść, przewracać się na boki, chodzić ani mówić. Porozumiewa się wzrokiem, a za wszystko dziękuje uśmiechem. Jest pogodną, radosną dziewczynką. Z pokorą znosi walkę z chorobą. Jest bardzo dzielna, rehabilitowana od pierwszych miesięcy życia. Aby mogła się rozwijać i sprawnie funkcjonować, potrzebuje stałej terapii w domu, w szkole i prywatnych gabinetach – mówią rodzice dziewczynki i zgodnie dodają – jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną nam przez pana burmistrza pomoc i wsparcie, które jest nam tak bardzo potrzebne każdego dnia. Jesteśmy silni, nie poddajemy się i robimy co w naszej mocy, by Kaja mogła uśmiechać się jak najczęściej. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu będzie nam dużo łatwiej w codziennej rehabilitacji naszej córeczki. Nasi znajomi i przyjaciele robią drużynę, która wystartuje w biegu sylwestrowym ze specjalną dedykacją dla Kai. W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować każdemu zawodnikowi, który wystartuje w tegorocznym biegu. Dla Kai i dla nas to naprawdę wielkie wsparcie i ogromne przeżycie oraz mobilizacja do dalszej walki o zdrowie córki.

Ewa Miedzwiecka

Kaja jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Jeśli chcesz pomóc:
Przekaż 1% podatku
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:
5922 Bajewska Kaja

Lub przekaż pieniądze na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
5922 Bajewska Kaja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia